Solárna plachta  bazénové plachty a navijaky    

Úvod » Zimné plachty na bazén

Zimná plachta na bazén - plachty na zazimovanie bazéna

Zimná plachta na bazén z pevnej plachtoviny, ktorá veľmi dobre odoláva mrazom a nepriaznivému počasiu. Zimná plachta na bazén je dodávaná v tvaroch kruh, ovál a obdĺžnik, vždy v modrej farbe.

Zimné plachty na bazén expedujeme do 7 pracovných dní.

Usporiadať podľa 
Výrobca 
Krycia zimná plachta, položená na bazéne zabráni napadaniu nečistôt do bazéna. Vďaka tomu nebude voda v bazéne po zazimovaní znečistená a na jar ju bude možné opäť použiť. Ďalším dôvodom ku použitiu zazimovacej plachty na bazén je ochrana povrchu bazéna pred mrazom. Každý, kto už čistil bazén po zime vie, že táto činnost nie je vôbec príjemná. Zazimovacia plachta Vám uľahčí prácu aj v tomto smere. Povrch bazéna zostane pod zimnou plachtou čistý a nedá žiadnu veľkú prácu na jar bazén opäť uviesť do prevádzky.

Zazimovacia plachta sa kladie tak, aby ležala na vodnej hladine po odpustení bazéna na zazimovanie. Pri výbere zimnej plachty je potrebné dbať na to, aby mala plachta väčší rozmer ako samotný bazén. Uvedomte si, že ak má plachta ležať na zníženej hladine vody, potom je potrebné tento rozdiel (výšku) pripočítať k rozmeru zimnej plachty a to na každej strane bazéna. Ďalej je potrebná rezerva na plošine okolo bazéna, kde budete plachtu prichytávať. Všetko samozrejme záleží na miestnych podmienkach a členitosti terénu okolo bazéna.

Osadenie zazimovacej plachty na bazén je jednoduché. Rozprestrite kryciu plachtu na bazén tak, aby ležala na hladine vody a ukotvite ju na pološine bazénu pomocou lanka a napináka, ktoré sú súčasťou dodania každej zazimovacej plachty na bazén. Bazén je pripravený na zimnú sezónu. So zazimovacou plachtou v zime nemanipulujte. Ak bude silnejší mráz, plachta bude skrehnutá a môže dôjsť k jej poškodeniu.

Na jar odčerpajte vodu a nečistoty z plachty pomocou ponorného čerpadla. Zimnú plachtu opláchnite a nechajte vyschnúť na slnku.

 

Nenašli ste rozmer zimnej plachty, ktorý potrebujete?

Vyskúšajte zimné plachty na mieru, alebo nám napíšte na info@solarnaplachta.sk, prípadne zavolajte na +421 903 871 017.

Radi Vám poradíme s výberom solárnej plachty pre Váš bazén.

Solárna plachta na bazénwww.solarnaplachta.sk