Solárna plachta  bazénové plachty a navijaky    

Úvod » Navijáky na solárne plachty

Navijak na solárnu plachtu na bazén

Navijak na solárnu plachtu pre pohodlné použitie solárnej plachty na bazén. Navijak na solárnu plachtu je možné položiť vedľa bazéna, alebo pevne priskrutkovať k podlahe. Bazénové navijaky s kolieskami pohodlne odvezie od bazéna i jeden človek. Navijak na solárnu plachtu sa skladá z hliníkového teleskopického hriadeľa a nerezových stojanov. Súčasťou bazénových navijakov sú i popruhy pre uchytenie solárnej plachty a potrebné skrutky na montáž.

Základné typy navijákov na solárne plachty:

Navijaky prenosné -  Navijaky pojazdné -  Navijaky pevné -  Navijaky výškovo nastaviteľné -  Navijaky na stenu

Usporiadať podľa 
Výrobca 
Vďaka použitiu navijaka bude plachta menej namáhána, čím sa prodĺži jej životnosť.

Navijak na solárnu plachtu je dodávaný v niekoľkých vyhotoveniach. Všetko záleží na tom, kam a na aký bazén sa rozhodnete navijak na plachtu umiestniť. Je potrebné vybrať správnu variantu navijaka pre príslušný tvar a rozmer bazénu.

Navijak na solárnu plachtu pevný
Tento typ navijaka sa pomocou hmoždiniek pripevní pri bazéne. Toto pevné spojenie Vám zaistí očakávaný komfort pri navíjaní solárnej plachty.

Navijak na solárnu plachtu prenosný
Prenosné navijaky sú vhodné do miest, kde nie je možné z estetických dôvodov inštalovať navijak napevno alebo nechcete zasahovať do dlažby či obkladu v okolí bazéna. Obsluha je veľmi jednoduchá: po zvinutí alebo odvinutí solárnej plachty navijak ľahko prenesiete na vhodné miesto a okolie bazénu ostane voľné bez rušivých prvkov.

Navijak na solárnu plachtu pojazdný
Pojazdné navijáky sú veľmi vhodné na oválne bazény. S pomocou koliečok, ktoré sú oproti kľuke máte možnosť ľahko manipulovať s navijákom a dopraviť ho na potrebné místo bez pomocnej asistencie. Po zvinutí alebo odvinutí solárnej plachty pohodlne presuniete naviják na vhodné miesto a priestor v okolí bazéna máte voľný.

Navijak na solárnu plachtu pevný výškovo nastaviteľný
Vďaka možnosti nastaviť výšku v rozsahu 523 až 823 mm je tento typ vhodný pre bazény, ktoré sú čiastočně vyvýšené. Tento teleskopický navijak jednoducho prispôsobíte svojmu bazénu a uľahčíte si položenie solárnej plachty na vodnú hladinu.

Navijak na solárnu plachtu pevný na stenu
Tento typ navijaka je predurčený k montáži na stenu v blízkosti bazéna. Výhodou pevného spojenia pomocou hmoždiniek je ľahká manipulácia behom navíjania alebo rozťahovania solárnej plachty

Solárna plachta na bazénwww.solarnaplachta.sk